Farmolife

İyi Parti Gemlik Teşkilatı Ankara’da

1 Nisan 2018, 15:17 842 views

İyi Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, 1. Olağanüstü Kongre’ye katılmak üzere Ankara’ya gitti. 

Yolculuğun başlamasından önce açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, “Halkımıza hayırlı olsun. Şimdi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmak için yola çıkacağız. Bu kongreyle, seçilmiş delegelerimizle parti yönetimimizi oluşturacak ve seçeceğiz.  Hepimiz göreceğiz ki, ne salona ne de salon dışarısına sığmayacağız. Halkımızdan, üye olsun olmasın herkes, bir şeylerin mesajını vermek için Ankara’ya, İyi Parti Kurultayı’na koşuyor. Biz de o göreve koşanlardan birer damlayız.  İşte o mesaj, halk tarafından gönderildiği adrese gidecek.  Allah yardımcımız olsun’ dedi.

Ankara’da yapılan kurultaya şehir dışından yaklaşık bin 300 otobüs geldi ve Emniyet kayıtlarına göre 123 bin kişi katıldı. Kürsüye çıkan Genel Başkan Meral Akşener, kurultaya gelenlere “cesurlar” olarak seslendi. Hiç bir şeyden korkmadıklarını ifade eden Akşener’in sözleri sık sık “Cumhurbaşkanı Akşener”, “Devletin başına Meral gelecek”, “Meral gençlere iyi gelecek” sloganları ile kesildi.

Akşener, “Halkın canı ekonomidir. Sanayici ve sermaye sahiplerini korkuttular, yurt dışına kaçırıyorlar. Yandaşlarına her yeri peşkeş çekiyorlar. Hükumet, çarşı-pazardaki sessizliği işler iyi diye yoruyor ama halk korkudan, başıma bir iş getirirler diye susuyor. Gazetecileri de korkuttular. Bizler korkuya boyun eğeceklerden değiliz. Hükumeti uyarıyorum; milletin aklıyla alay etmenize izin vermeyiz. Canınızın istediği gibi davranıp, size uymayanlara ‘hain’ muamelesi yapamazsınız” dedi.

İyi Parti’nin ilkeler ile yola çıktığını vurgulayan Akşener, “Cumhuriyet, demokrasi, parlamenter sistem, ülke kaynaklarının eşit dağılımı bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Güçsüz ve korunmaya muhtaçlar, devlete emanettir. İnanç ve yaşam özgürlüğü, hukuk koruması altında olacaktır. Millet her sabah uyanıp ‘bugün ne oldu’ diye endişe etmekten bıktı. Herkesin içi ferahlasın diye siyaset yapıyoruz. Millete nefes aldırmak zorundayız. O nefes İyi Parti’dir. İyi Parti an itibarı ile Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. Pek çok siyasi partiye nasip olmayan siyasetçi ve yönetici kadrosuna sahibiz. Allah vaat etti bu günlere geldik. Bize bugünleri gösteren Rabbime şükürler olsun. Bizler milletimize ve devletimize, koşulsuz ve aracısız bağlıyız. Bizlere ‘fetö’ iftirası atan aynaya baksın da en büyük fetöcüyü görsün. Şimdi daha çok üstümüze gelecekler. Dik duracağız” diye konuştu.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı’na seslenen Akşener, “Sizi ittifaka zorlayan nedir? Saadet Partisi’ni iknaya zorlayan, yüzüne kapı çarptığınız Rahmetli Erbakan’ın adını anmaya zorlayan nedir? İyi Parti korkusudur. Biz de ittifak çalışması yapıyoruz. 3 çocuğunu zar zor okutan Fatma Hanım ile, ‘Trabzon’da eskiden mahsul satıp oğlana düğün yapardık. Tarla satıp toruna düğün yaptım’ diyen amcayla, Ahlat’ta kulağıma ‘Bunlar bizi PKK’ya peşkeş çekti. Bu bayrak bizim. Bırakma bizi Meral Abla’ diyen esnafla, ‘Camiler arttı faiz yükseldi. Cemaat camiden uzaklaştı. Yazın beni de’ diyen emekli müftü ile ittifak yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra başlayan oylamada, Meral Akşener ve Yönetim Kurulu kullanılan tüm oyları alarak seçildiler.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi