Farmolife

GESYAD herkesi sahada birleştirdi

2 Nisan 2018, 17:52 456 views

Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği (GESYAD), “Geleceğin Sahipleri” adlı projenin startını yeşil sahada verdi. Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi’nin de desteklediği siyasi partilerin ve vakıfların gençlik hareketlerini bir araya getirecek projenin açılışı, Umurbey Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanan müsabaka ile yapıldı.

İsimlerden karma yapılarak ayrılan iki takım, Türk Milli Takımı’nın kırmızı ve beyaz formaları ile sahaya çıktı. Etkinliğe Gemlik Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, İyi Parti İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, SP İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Liman Başkanı Asım Sulu, GESYAD Başkanı Şükrü Deviren, dernek üyeleri, Ak Parti Gençlik Kolları, CHP Gençlik Kolları, Ülkü Ocakları ve AGD katıldı.

Başlama vuruşu öncesinde konuşan GESYAD Başkanı Şükrü Deviren, “Katılımcılara çok teşekkür ederim. Gençlik kolları başkanları ile proje yürüttük. Gemlik’te istenildiğinde çok güzel şeyler olabiliyor. Biz birlikte olduğumuzda güzel şeyler oluyor. Böyle bir resim başka yerde olmayabilir. Şu Türk Milli Takım formasını her zaman sırtımızda, yüreğimizde taşıyalım” dedi.

Ardından konuşan Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu da birlik ve beraberliğin önemine değinen konuşma yaptı. Konuşmalar sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunurken, katılımcılar Türk bayrağı etrafında birleştiler. İki devre oynanan müsabaka 2-2 eşitlikle sona erdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi