Farmolife

Gemlik’teki mahkumların ürettikleri sergide

3 Nisan 2018, 19:31 427 views

 Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumu, hükümlü ve tutukluların ürettikleri ürünlerden oluşan sergi açılışı Bursa Adliyesi fuaye alanında gerçekleşti

Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdülkadir Şahin ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesen Bursa Valisi İzzettin Küçük, serginin hayırlı olmasını dileyerek, “Bu sergi ceza infaz sürecinin iş ve meslek edinme sürecine dönmesinin en güzel örneğidir” ifadelerini kullandı.

Açılışta konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ise, “Ceza İnfaz Kurumunun imkânlarıyla ve iş yurtları faaliyetleri kapsamında hükümlü arkadaşlarımızın kendi el emeği, göz nuru ürünlerini hem sosyal sorumluluk adına hükümlülerimizi iş sahibi yapmak, rehabilite etmek, hem de bir gelir elde etmek adına üretiyoruz. Tabi ki ciddi bir ekonomik katkısı elde ediyor cezaevinde kalan hükümlülerimiz, hem meslek ediniyor, hem harçlıklarını kazanıyor hem de cezaevinde geçirmiş oldukları süreleri bu şekilde çalışarak, bir iş öğrenerek geçirmiş oluyorlar. Bu anlamda biz bunu çok önemsiyoruz. Bursa’mızda da üç ayrı cezaevimizde ciddi manada üretim yapılmaktadır. Yaklaşık 700-800 civarında ki hükümlümüz bu ürünlerin üretilmesinde vazife almaktadır. Onların burada sosyalleşmesi ve rehabilitesinde çok büyük katkı sunmaktadır. Ben bütün hükümlülerimize teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık, emeklerine sağlık. Cezaevi çalışanları ve müdürlerimize hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Adliyesi fuaye alanında açılan sergide, demir atölyesinde imal edilen okul sıraları, çeşitli sandalyeler, çeşitli masa ve dolapları, mobilya atölyesinde imal edilen okul dolapları, masa, sehpa ve çeşitli mobilyaları, zeytin işleme tesisinde imal edilen ürünleri, tekstil atölyesinde üretilen hastane tekstil ürünleri ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü formaları, Deniz Kuvvetleri iş ve eğitim elbiseleri, Milli Savunma Bakanlığı iş ve eğitim elbiseleri, İnfaz ve Koruma Memur Kıyafetleri, Fırın atölyelerinde üretilen çeşitli ürünler ile hobi odalarında üretilen el işçiliği ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi