Farmolife

Başkan Aktaş muhtarlarla buluştu

6 Nisan 2018, 09:10 630 views

İlçelere yönelik değerlendirme toplantıları kapsamında Gemlik’te muhtarlarla bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’ya hizmet etmek için ekip olarak büyük bir heyecanla çalıştıklarını söyleyerek, beklentilerin farkında olduklarını dile getirdi.

Gemlik’te muhtarlarla buluşarak görüş ve taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçede yapılan, devam eden ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantıda, muhtarlar ağırlıklı olarak ulaşım ve altyapı konularını dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendisine görev bildirildikten sonra hızlı bir giriş yaparak 17 ilçeyi taradıklarını, 1058 mahallenin muhtarlarıyla buluştuklarını söyledi. İlçe belediye başkanları ve ekipleriyle toplantılar yaparak sıkıntıları tespit ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, değerlendirme toplantılarıyla da tüm ilçelerde muhtarı birebir dinleyerek yerinde tespit yaptıklarını ifade etti. Belediyecilikte takım oyununu çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Alinur Aktaş, “Enerjimiz, heyecanımız ve ekibimiz var. Elbirliğiyle Bursa’ya hizmet etmek istiyoruz. Hiçbir zaman kompleksimiz olmadı. Her görüşteki insan ve yöneticiyle görüşüp istişare yapabiliriz. Hiçbir zaman çalışmaktan kaçmadık. Bursa’nın belirli sıkıntıları var. Bunların farkındayız. Yapılmış, yarım kalmış ve revize edilmesi gereken konular var. Belediyelerin bütçenin yetersiz olmasını mazaret etme lüksü yok. Bu yüzden yeni kaynaklar üretmemiz gerekiyor. Yeni yeni hizmetleri hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nden beklentiler yüksek olduğunu biliyoruz” dedi.
Vatandaşın sorusunu cevapsız bırakmamaya özen gösterdiklerini söyleyen Başkan Aktaş, “Olumlu ve olumsuz mutlaka kesin ve net bir cevap vermeliyiz. Bizim için aslolan önceliklerdir. Acil konuları ve yarım kalan işleri tamamlamak önceliğimizdir” diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, toplantıyı düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Kısa vadede yapılması gerekenleri yaparak vatandaşın hizmetine sunmak istediklerini, orta vadede yapılacakları da yatırım planına alarak hayatı kolaylaştırmak istediklerini anlatan Yılmaz, vatandaştan özellikle ulaşım konusunda talepleri olduğunu, bu konunun da Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle halledeceklerini söyledi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bülent Temelli ise Büyükşehir Yasası’nın ilçelere getirdiği artıları muhtarlara anlatarak, hizmetlerin daha kısa zamanda vatandaşa ulaştırıldığını ifade etti. AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Yaşar İslam, Büyükşehir ve Gemlik belediyeleri bürokratları, meclis üyeleri, AK Parti ilçe kadın ve gençlik kolları üyeleri de katıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi