Farmolife

Yıldız: On beş yılda ülkeyi bu hale siz getirdiniz

6 Nisan 2018, 10:31 429 views

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Özelleştirme Yüksek Kurulunun basını bilgilendirme amaçlı olarak yaptığı açıklamalar hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Yıldız, yaptığı değerlendirmede, “2003-2018 yılları arasında, ilgili kurulun verilerine göre 101 kuruluş, 90 elektrik santrali, 40 işletme, 11 sosyal tesis, 37 maden sahası, 55 isim hakkı, çok sayıda taşınmazın yanı sıra makine ve teçhizatlar satılmıştır. Satılan bu kuruluşların içerisinde olan Tüpraş, Petkim ve Telekom gibi çok büyük kuruluşların kapılarına kilit vurulmuştur. 15 yılda yapılan özelleştirmelerden dolayı devletin kasasına yaklaşık 60 milyar dolar girdi sağlanmış yine bu 15 yıllık süreçte faiz lobisine bu özelleştirmelerin 3.5 katı civarında toplamda 216 milyar dolar faiz ödemesi yapılmıştır” dedi.

Bu tabloya bakıldığında, yapılan özelleştirmelerin kanayan yaraya çare olmadığı, aksine ülke varlıklarının boşu boşuna satıldığını ifade eden Yıldız, “Bu kuruluşlar satılmayıp da ülke ekonomisi adına çalışıyor olsaydılar eminiz ki özelleştirme gelirlerinden çok daha fazla ekonomimize katkı sağlıyor olacaklardı. Milli Görüş olarak, mevcut iktidarı yaptıkları yanlışlardan dolayı her zaman uyardık. Bir ülkenin vergilerle değil sanayisiyle, tarım ve hayvancılığıyla kısacası üretmekle büyüyeceğini bıkmadan usanmadan dile getirdik. Geldiğimiz noktaya baktığımızda mevcut iktidarın uyarılarımıza kulak vermediği gibi yanlışlardan da ders çıkarmadığı aşikardır” şeklinde konuştu.

Yıldız sözlerini şöyle tamamladı:
“En son satışa çıkartılan ve yaklaşık on milyon civarında vatandaşımızın ekmek yediği şeker fabrikalarının satılması kararı işin son noktasını oluşturmaktadır. Söz konusu fabrikalar için teklif verme süresi 35 gün olarak belirlenmiştir. 35 gün içerisinde sıradan bir mahalle dükkanı bile satılamazken nasıl oluyor da ülkemizin can damarı 14 adet şeker fabrikalarını satıyorsunuz? Bu nasıl iş bilmezlik bu nasıl bir vicdan anlamak mümkün değil. İktidarın bundan sonra yapabileceği tek şey, ülkenin anahtarlarını Saadet Partisi’ne teslim etmesidir.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi