Farmolife

İyi Parti Gemlik, Çimtaş işçisinin yanında

11 Nisan 2018, 14:50 970 views

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Dr. Adnan Bıyıklı, Çimtaş’ ta devam eden, toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin olarak destek açıklamasında bulundu.

Sanayinin ülkenin lokomotifi olduğunu vurgulayan Bıyıklı, iktisadi teşekküllerin ülke kalkınmasının yapı taşlarından olduğunu söyledi. Bıyıklı, “Ancak hiç birşey tek başına varolmamıştır. Bir ‘ilk hareket’ sonrası, el birliği ile büyümeler gerçekleşir. İşte bu noktada, sanayimizin bel kemiği işçi kardeşlerimizin emekleri tartışılmazdır. Hakları büyüktür. Bu hak, teslim edilmeli, verilmelidir. Çimtaş’ta devam eden toplu sözleşme sürecinde, Türk Metal Sendikası’ nın, Çimtaş işçilerinin haklarını en üst düzeyde gözettiğine ve hak ettikleri ücret zamları ile beraber, tüm sosyal haklarında iyileştirmeler alacaklarına inancımız tamdır. Bunun delili, yakın zaman önce imzaladıkları toplu sözleşmedir. Türk Metal, zorlu mücadeleyi şimdi Çimtaş işçisi kardeşlerimiz için vermektedir. Görüşmelerde uzlaşma sağlanamaması, greve giden bir kapı aralayabilir” dedi.

Grevin işçinin yasal hakkı olduğunu ifade eden Bıyıklı, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Takip ediyorduk. Yakın zaman önce imzalanan toplu sözleşmede sendika, hükümetten tutun da tüm çevrelerden gelen baskılara, OHAL durumuna boyun eğmeyerek direnmiş, grev kararını açıklamıştı. İşveren tarafının lokavt kararına rağmen, haklı mücadelesinde ısrar eden işçi sendikası, üyelerini mutlu eden bir sözleşmeye imza atmıştı. Ancak bu konudaki dileğimiz, elbette sözleşmenin bir an önce imzalanıp işçi kardeşlerimizin bekleme durumundan huzur durumuna geçmesi yönündedir. Bu noktada, Türk Metal Sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz nezdinde tüm sendikalılara haklı davalarında başarılar dileriz. İnanıyoruz; Çimtaş işçisi hakkını alacaktır.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi