Farmolife

Yıldız: Kudüs bir haykırıştır

14 Nisan 2018, 05:12 407 views

Saadet Partisi (SP) Gemlik İlçe Teşkilatı Gemlik Cius AVM önünde “Kudüs kalbimizi titreten bir haykırıştır” konulu bir basın açıklaması düzenledi.

SP İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız’ın okuduğu basın açıklamasında Kudüs’ün bir miraç şehri, peygamberler diyarı olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Kur’an-ı Kerim, Mescid-i Aksa için ‘Etrafını mübarek kıldık’ buyuruyor. Tefsirler ise Mescid-i Aksa’nın etrafını ‘tüm Filistin bölgesi’ olarak açıklar. Mescid-i Aksa, İslam’ın üç büyük mescidinden birisidir ve etrafı da kutsal topraklar arasındadır” denildi.

Kudüs’ün artık son kez işgal edildiğini ifade eden Yıldız, “Bu işgali bitirmek ve Kudüs’ü yeniden fethetmek bugünün Müslümanlarının görevidir. Arz-ı Mev’ud’a ulaşmak isteyen İsrail, Filistin işgali ile başladığı macerasının ikinci perdesinde Ortadoğu’yu karıştırarak kan gölüne çevirmiş, üçüncü ve son perde olarak ülkemizi taşeron terör örgütleri ile bölmek istemiştir. Tarih şahittir ki, Kudüs işgal altındaysa İslam dünyası sıkıntıdadır. Hak ve adalet merkezli bir düzen hâkimse Kudüs barış yurdu olmuş; kuvveti üstün tutan bir düzen varsa acı, kan ve gözyaşıyla anılmıştır. Kudüs, İslam dünyasının ortak sorunudur. Sömürgeciler güçten anlar. Müslümanlar olarak mutlaka birleşmeliyiz. Şayet birleşirsek İsrail ve sömürgecilerin karşısına 2 milyarlık güç halinde çıkar ve böylelikle akan Müslüman kanını emin olun ki durdururuz” dedi.

Necmettin Erbakan’ın kurmuş olduğu D8’lerin daha aktif olmasını ve sayısının en kısa zamanda artmasını istediklerini belirten Yıldız, “Bölgemizde ne Amerika’nın, ne Rusya’nın ne de diğer batılı devletlerin yeri yoktur. Onların sözde demokrasilerine de ihtiyacımız yoktur; çünkü onların demokrasisi kan ve gözyaşından ibarettir. Ve maalesef bu kan ve gözyaşı Müslümana aittir. İslam Askeri Teşkilatının, İslam Birleşmiş Milletlerinin, İslam Ekonomik ve Kültürel İşbirliğinin olduğu bir yerde Siyonist ve emperyalist güçlerin yeri olmayacaktır. 1948’den beri Filistin topraklarını kademe kademe işgal eden İsrail, bugün Filistin’in yüzde 85’ini kontrolü altına almış ve Filistin halkına kendi topraklarında soykırım uygulamıştır. Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması İsrail’i büsbütün şımartıp azdırmıştır. Geçtiğimiz 30 Mart’taki saldırılarda Filistin halkı 18 şehit vermiş bine yakın insanda yaralanmıştır. İsrail, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı tamamen kontrolü altına almak istiyor. Kudüs düşerse, İslam’ın diğer şehirlerinin de düşeceği unutulmamalı. Zaman, Kudüs davasına sahip çıkma zamanı, İsrail’e direnme ve ilişkileri kesme zamanıdır. Ey İsrail, nasıl ki Milli Görüş senin yüz yıllık planını alt ettiyse yine aynı Milli Görüş senin Arz-ı Mev’ud planlarını da yerle bir edecektir; çünkü Milli Görüş kadrolarında ‘İslam Birliği ve Kudüs sevdalısı bir nesil yetişiyor'” diye konuştu.

SP İlçe Başkanı Yıldız, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmak yalnız Filistinlilerin görevi değil; tüm İslam âleminin inanç ve beka meselesidir. Hatta insanlığın onur mücadelesidir. Bu gece Miraç gecesi. İslam dünyası için büyük bir fırsat. Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü dert edinmeden Miraç gecesi ihya edilemez. Bu gecede Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya karşı sorumluluk şuurumuzu keskinleştirmek zorundayız. Unutmayalım ki, kutsal toprakların bugünkü hali hepimizi rahatsız etmeli. Geçmişteki Ömer duyarlılığı; Selâhattin kararlılığı hâkim olmalı hepimizde. Bu anlayış ve inanç Kudüs’ün özgürlüğü ve fethini getirecektir bizlere. Buna inancımız ve kararlılığımız tamdır.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi