Farmolife

Minik öğrencilerden atık yağ kampanyasına destek

16 Nisan 2018, 20:46 442 views

Bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararı önlemek ve atık yağların atılmasından kaynaklanacak kirlilikten korunması amacıyla Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Atık Yağ Toplama Kampanyası’na vatandaşların desteği devam ediyor.

Yapılan araştırmalara göre, evlerden lavabo ve giderlere dökülen atık yağların kanalizasyon ve diğer gider borularının tıkanmasına yol açtığı, kentin alt yapısına zarar vermesi sebebiyle, proje kapsamında bu tıkanıklığın önlenmesi ve 21 milyar litre suyun kirlenmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yürütülen kampanyaya son olarak Nadide Atamer Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinden destek geldi.  120 litreye yakın evsel atık yağ toplayan öğretmenler ve öğrencilere Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk, zeytinyağlı sabun hediye ederek projeye verdikleri destekten ötürü teşekkür etti. Öğrencilerle okul bahçesinde bir süre sohbet eden Dedetürk, “Çevreye ne kadar çok sahip çıkarsak o oranda başarılı oluruz. Atık yağlardan, pillere varıncaya kadar çevreyi kirleten tüm etkenler kanserojendir” dedi.

Hediye sabunları öğretmenlere teslim eden Dedetürk, öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi