Farmolife

Akıt’tan veda konuşması

17 Nisan 2018, 20:33 481 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın son 61 yılına damgasını vuran ve 31 yıllık başkanlığını bu hafta sonu yapılacak olan seçimle yeni başkana bırakmaya hazırlanan Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt son meclis toplantısında duygu yüklü konuşma yaptı.

Akıt konuşmasında, “Sayın meclis başkanım, çok değerli meclis üyesi arkadaşlarım.Bu gün ki meclis toplantımızın benim için özel bir yeri var. 31 yıllık yönetim kurulu başkanlığımda 300’ün üzerinde meclis toplantısına iştirak ettim.İnsan hayatından olduğu gibi her şeyin başlaması gibi sonu da var. Bugün benim son meclis toplantım. 1957 yılında odamıza kayıt oldum. 1968 yılında meclis üyesi oldum. 1978 yılında rahmetli Tevfik Solaksubaşı ağabeyimin başkanlığında yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı oldum.  Nihayet 1987 yılında Mehmet Turgut, Hasan Sözüneri,  Faruk Aşçı, Sami Taran, Mahmut Turan arkadaşlarımla birlikte yönetim kurulu başkanı olarak görevi devraldım.  O günden bu güne kadar üyelerimizin teveccühü ile bu şerefli görevi ifa ettim” dedi.

Odayı hiçbir siyasi partinin paydaşı yapmadıklarını vurgulayan Akıt,  “Türkiye’nin ilk özel limanı yapımında, serbest bölgenin kurulmasında %100 çabam ve desteğim olmuştur. Demir yolunun limanlar bölgesine bağlanması için büyük çabam ve gayretim oldu. Bugün hizmet verdiğimiz bu modern binayı her türlü teknolojik alt yapı ile donattık ve onlarca yıl hizmet etsin diye tasarladık. Kalite yönetim sistemi, akreditasyon sistemi, elektronik belge yönetim sistemi, elektronik belge dağıtım sistemi, harç takip sistemi ve daha bir çok ileri teknoloji uygulamayı bizden sonra görevi devralacak arkadaşlarımıza bırakmanın da haklı gururunu yaşıyorum” diye konuştu.

14 Nisan’da yapılan seçimleri değerlendiren Kemal Akıt, konuşmasını şöyle tamamladı: “GTSO’da tam bir demokrasi şöleni yaşanmıştır. Üyelerimizin %90’a yakını sandığa gelmiş oyunu kullanmıştır. Kendilerine şükran ve teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca seçim süresince görev alan, ilçe seçim kurulumuza, emniyet ve basın mensuplarımıza, oda çalışanlarıma ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Benden sonra görevi devralacak  arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Hepinizi gözlerinizden öperim.”

Toplantıda söz alan GTSO Meclis Üyesi  Hamza Aygün de, “Öncelikle Kemal Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Seçim öncesi çok güzel bir final oldu. Bu finalle beraber bize güzel bir bina ve güzel bir birikim bırakıyor. Kendisinden sonraki döneme de güzel bir geçiş sağladığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisinde çok büyük tecrübeler var. Ankara’ya gittiğimizde bir kez daha temsil kabiliyetine şahit oldum. Daha önce de söylemiştim. Kemal Bey’in tecrübelerinden istifade edebilmek için onursal başkanlık verilmesini bir kez daha yineliyorum. Kendisine bundan sonraki yaşamında sağlık ve sıhhatler diliyorum” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi