Farmolife

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Nisan’a hazırlanıyor

17 Nisan 2018, 03:31 615 views

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gemlik Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında önce şiir yarışması, sonra tiyatro gösterisi düzenliyor.

Dernek, Gemlik’teki ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı, 23 Nisan konulu şiir yarışması gerçekleştirecek. Öğrenciler, kendi yazdıkları şiirler ile yarışmaya katılabilecek. Şiirler 16 Nisan’a kadar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecek. 16, 17, 18 Nisan tarihlerinde ise seçkin isimlerden oluşacak komisyon, şiirleri inceleyecek.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye edileceğini söyleyen ADD Gemlik Şube Başkanı Muhammed Usta, ilk ve ortaokul olmak üzere ilk üçe giren öğrencilere para ödülü, madalya ve kitap hediye edeceklerini, dördüncü ve beşincilere ise mansiyon ödülü vereceklerini söyledi.

Öte yandan dernek, Ege Sanat Tiyatrosu’nun Can Yücel şiirlerinden uyarladığı “Hayatta ben en çok babamı sevdim” adlı tiyatro oyununu da Gemlik’te sahneleyecek. Oyun 21 Nisan Cumartesi akşamı saat 20:30’da Yunus Emre Manastır Kültür Merkezi’nde gösterilecek. Biletler dernekten ya da kültür merkezi girişinden 10 TL karşılığı temin edilebilecek.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi