Farmolife

GTSO’nun sırça köşkü

17 Nisan 2018, 04:28 2.005 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) diye bir kurum var. Bu kurumdaki mevcut yöneticiler, bulundukları yerde çok rahat, koltukları da çok konforlu olmalı ki, yerlerinden bir zahmet kalkıp üyeleri kimler, ne yapar, ne yer, ne içer merak etmiyorlar.

Bu kurumun yaklaşık 25 aydır üyesiyim. Bu süre zarfında bu kurumda çalışan memur arkadaşlarımız dışında hiçbir yöneticisi ile bir tanışıklığımız olmadı. Normaldir, herkese erişmeleri mümkün değil.

3 ay önce bir dükkan ve şube açılışı yaptık. Açılış davetiyemizi de bizzat kendi ellerimle sekreteryaya, üzerine isimler yazarak bıraktım.  Açılışımıza Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Belediye Başkanımız Refik Yılmaz, belediyedeki çeşitli kurum başkan ve yöneticileri, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam ve İyi Parti İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı teşrif ettiler ve bizleri yalnız bırakmayarak onurlandırdılar. Hepsine tek tek şükranlarımı sunuyorum.

Üyesi bulunduğum GTSO mu? Onlar o sırada sırça köşklerinde oturuyorlardı. 3 bin liraya yakın ücreti zaten kuruma yatırmış ve istedikleri görevi yerine getirmiştim. Ne işleri vardı mahalle arasındaki basit bir dükkanda!?

Oysa, sadece kendi çıkarmış oldukları “ekogemlik” dergisine baksalar yeterdi. Odanın resmi yayın organında 4 adet reklam vardı ve bu reklamların 3’ü bize aitti. Anlaşılan o ki, kendi dergilerini dahi okumuyorlardı!

Esnaf Odası seçimleri sürecinde adaylar İsmail Beki ve İbrahim Talan, üyeleri olmadığımız halde en az 3’er kez bizleri ziyaret ettiler. GTSO açılışımıza bile gelme zahmeti göstermedi. Çok meşguldüler.

Bir temsilci göndermediler. Gönderecek kimse yoktu.

Bir çiçek dahi göndermediler. Gönderecek paraları yoktu! 3 bin liraya yakın ödenen aidat nasıl olsa kasaya girmişti. Ne gerek vardı 100-150 TL harcama yapmaya!

Bir mesaj dahi göndermediler. Kontörleri mi yoktu? Orasını bilemem.

Mevcut gazetemiz yayımlanmaya başladı. Bu hafta bu gazete 2 ayı geride bıraktı ve 9’uncu sayıya ulaştı. Bu arkadaşlar kimlerdir diye merak eden olmadı.

Sırça köşklerinde oturup, başkalarını küçük görüp sonra da bizden oy beklediler. Şimdi ise 3 kişilik bağımsız bir grubun kullanacağı oyun beklentisine girdiler.

GTSO’nun kaderini belirleyecek bu arkadaşlar eminim ki, vicdanlarının sesine kulak verecek ve en doğru tercihi yapacaklardır.

Olimpos Dağı’nın Tanrılar katında oturan yöneticiler değil; üyelerinin yanında, üyeleri ile Gemlik’i kalkındıracak bir GTSO istiyoruz.

Yeni yönetim kim olursa olsun, inşallah Gemlik için hayırlısı olsun.

BENZER KÖŞE YAZILARI

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

DİĞER YAZILARI

Denizi olmayan Gemlik

25 Mart 2018

Dolandırılmaya Var mısınız ?

Dolandırılmaya var mısınız? Küçük Ali, yaşlı bir çiftçiden 500 liraya eşek satın alır. Ama çiftçi...

1 Nisan 2018

Denizi olmayan Gemlik

Gemlik bir sahil kenti mi yoksa sahildeki bir kent mi? Yanıt; Gemlik sadece sahildeki bir...

25 Mart 2018

Benden söylemesi!

Edremit’in merkezinde halka hitap etti Meral Akşener. Edremitlilerle konuştum; “Burada seçim zamanı haricinde hiç bir...

19 Mart 2018

İyi Parti, belediye ve gazete

Her yayın organının olduğu gibi, gazetelerin de bir yayın çizgisi; dünyaya ve olaylara bakış açısı,...

14 Mart 2018

Atatürk Anıtı kurtuldu

Geçen hafta Kumla İskele Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı çevresindeki Gemlik Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışma gündeme...

5 Mart 2018

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi