Farmolife

Yıldız: ABD’nin savaşı terörizmle değil, Müslümanlarla

17 Nisan 2018, 03:06 384 views

Saadet Partisi (SP) Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, ABD ve müttefiklerinin Suriye’yi vurması ile ilgili olarak “ABD’nin savaşının terörizmle değil, Müslümanlarla olduğunu gayet iyi biliyoruz” dedi.

SP İlçe Başkanı Yıldız, yaptığı açıklamada ABD’nin Suriye’yi Miraç gecesinde vurduğuna dikkat çekti. Yıldız, “ABD’nin savaşının terörizmle değil, Müslümanlarla olduğunu gayet iyi biliyoruz. Daha dün akşam kutladığımız Miraç Kandili’nde Müslüman bir ülke olan Suriye’yi bombaladı. ABD’nin bu ilk vukuatı değil; ama son olması için bizlerin de boş durmaması gerekir. Dün yaptığımız basın açıklamasında İslam Birliği’ne ve D8’lere boşu boşuna vurgu yapmadık. D8’lerin aktif bir şekilde faaliyeti olmadığı müddetçe İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının bitmeyeceğini biliyoruz. Kendi meselelerimizi kendimiz çözmemiz gerekirken Amerikalı’nın, İngiliz’in ve Fransız’ın vicdanı ile meselelerimizi çözmeye çalışıyoruz. ‘Acaba Müslümanlar nasıl zevkle yiyip içiyorlar, nasıl rahat uyuyorlar? Din kardeşleri en aşağılık, en rezil insanların ellerinde en kötü işkenceleri görürken, çeşit çeşit zillete layık görülürken?’ şeklinde konuşan Mısırlı üstad şehit Seyyid Kutub’un bu sözleri davamızın haklılığını gösteriyor” diye konuştu.

Hükümetin yaptığı açıklamalar hakkında da görüş belirten Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:
“Doğrusunu isterseniz, sayın Başbakanımızın ve sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarını şaşkınlıkla izliyoruz. ABD’nin Suriye’yi vurmasından medet ummak ve yapılan müdaheleye destekleyici açıklamalar yapmak gerçekten çok acı. Bu senaryoları daha önce Irak’ta gördük ve yaklaşık 1.5 milyon Müslüman kardeşimizi kaybettik. Tarih tekerrürden ibaret etmesin. Elimizin altında yaklaşık 2 milyarlık İslam Dünyası var. Müslümanlar olarak yapmamız gereken tek vücut olmakken birbirimizle kavgalı kanlı bıçaklı olmak ne müslümanlığa ne de insanlığa sığar. Saadet Partisi olarak birlikten beraberlikten ve kardeşlikten yanayız. Bu sebeple bütün kardeşlerimize kapılarımızı açıyor, onları kucaklıyoruz. Allah’ın izni ile iktidara geldiğimizde önceliğimiz ‘Yaşanabilir bir Türkiye’ ardından ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve tüm İslam dünyasının yanı sıra tüm insanlığa hizmet edecek ‘Yeni Bir Dünya’ düzenini kurmak olacaktır.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi