Farmolife

Aydın: Seçmen birleşin dedi

20 Nisan 2018, 02:53 837 views

Gemlik Ticaret ve sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkan adaylarından Sedat Aydın, seçmenin birleşin mesajı verdiğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Aydın, “Ticaret Odası makam mevki ve koltuk sevdalısı arkadaşların yeri olmamalıdır. Biz bu 25 kişilik meclise baktığımızda herkesin kendi işinde başarılı olduğunu görüyor ve koltuk sevdalısı olmadıklarına inanıyoruz. Ancak hali hazırda yaşamakta olduğumuz ötekileştirme ve kamplaştırma politikası, görüyoruz ki Gemlik ölçeğinde Ticaret Odası seçimlerine de yansımış. Biz işin başında dediğimiz gibi duruşumuzu tekrarlıyoruz. Gelin Gemlik’in bütün renklerinden oluşan bir Ticaret Odası yönetimi oluşturalım. Bunun içerisinde sarı, beyaz, kırmızı listeden arkadaşlarımız da olsun. Bunun için tek kıstasımız, ehliyet ve liyakat kavramı üzerinde durmaktır. Tüm Gemlik’i kapsayan çalışma ortamını kurmaktır. Bu seçim sürecinde bizi takip eden arkadaşlar şunu görmüşlerdir; seçime girerken hazırladığımız kırmızı listemizde bulunan bütün isimler özenle seçilmiş, hizmet etmek üzere çeşitli sektörlerden oluşturulmuş üyelerdir. Hiç birinde makam, mevki ve koltuk isteği yoktur. Yıllardır gelen kutuplaşma siyasetine gelin artık bir son verelim” dedi.

Bu seçimin kendileri gibi düşünenler için bir fırsat olduğunu belirten Aydın, “Onun için bizler, bize oy vermiş seçmenin taleplerini okuyoruz. Meclis seçimlerinde bizim karşı rakibimiz olan beyaz listeyi seçmen belirlemiş olsaydı, şuan başkanlık seçiminin bir önemi olmayacaktı. Biz seçmenden şunu anladık; seçmen bize dedi ki ‘Bir tarafta 12 kişi sarı liste, bir tarafta 10 kişi beyaz liste. Siz 3 kişi kırmızı liste olarak bu iki gurubu birleştirin’ mesajını verdi. Ticaret Odası başkanlık seçimlerinde yapacağımız görüşmeler sonunda ehliyet ve liyakate inandığımız, gerek beyaz listeden, gerek sarı listeden arkadaşlarımızı listemizde göreceksiniz. Buradan oda üyelerimize ve seçilen meclis üyesi arkadaşlarımıza sesleniyoruz; Bu seçim bir fırsattır. Gelin birlik olalım, kamplaştırma ve ötekileştirme siyaseti Gemlik’imize fayda sağlamamıştır. Buyurun hep birlikte yeniden başlayalım” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi