Farmolife

Yıldız: Seçime tüm kadrolarımızla hazırız

20 Nisan 2018, 02:43 351 views

Saadet Partisi (SP) Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, hükümetin dün açıklamış olduğu “Baskın Seçim” kararı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yıldız, açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Erken seçim vatana ihanettir’ sözleri kulaklarımızı hala çınlatmasına rağmen, baskın seçim kararı alması yine de bizleri şaşırtmamıştır. Bu kararın alınmasının sebepleri aslında on beş yıl öncesine dayanmaktadır. Görevi aldıkları günden beri iç siyasetteki kutuplaşma, dış siyasetteki yanlışlar, BOP projesinin İslam Dünyası’nda açtığı yaralar, özelleştirmeler, borçlanmalar, faiz lobisine kazandırılan milyar dolarlar, ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarım ve hayvancılıkta, uygulamış oldukları yanlış politikalar maalesef ülkemizi bu günlere getirmiştir” dedi.

Cumhur İttifakı’nın açıkladığı tarihin erken seçim değil, baskın seçim tarihi olduğunu belirten Yıldız, “Bu seçim tarihi Ak Parti ve Cumhur İttifakı’nın ne kadar paniklediğinin işaretidir. Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih, paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir. Lisan-ı hâl ile diyorlar ki; ‘Bizim ülkeyi artık 2 ay bile yönetebilecek gücümüz yok.’ Saadet Partisi olarak baskın seçim tarihi alınmasını biz bu şekilde yorumluyoruz” diye konuştu.

Saadet Partisi olarak kardeşlik vazifelerini yerine getirerek her defasında kendilerini uyardıklarını açıklayan Yıldız, “Aldıkları ve uyguladıkları kararların ülkemize zarar verdiğini dile getirdik. Denizin bittiğini uçuruma sürüklendiğimizi söyledik ama dinletemedik. Sonuçta, sözlerimize kulak asmayan iktidar, uygulamış olduğu yanlış politikalarla gerek ülkemizde gerek bölgemizde sorunların çığ gibi büyümesine neden oldu. Şimdi ise, dün açıklamış oldukları baskın seçim kararını Türkiye işgal altındaymış ve kurtuluş savaşı veriyormuş gibi hava yaratarak meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Bilge Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu’nun da dediği gibi ’15 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz ve ülkeyi bu hale siz getirdiniz. Şayet bir kurtuluş savaşı yapılacaksa, bu sizden kurtulmanın savaşı olacaktır.’ Bilge Başkanımız, bu kararı biliyordu. Genel Başkanımız Sayın Temel Karamollaoğlu, 2017 yılı Ağustos ayı içerisinde yapmış olduğu basın açıklamasında, hükümetin ‘Baskın Seçim’ kararı alacağını açıkça dile getirmişti. Bu nedenle teşkilat olarak 6 aydan beri seçim çalışmalarına hız verdik ve bu doğrultuda çalıştık. Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu bilgisi, deneyimleri ve ilkeleri ile Saadet Partisi’nin genel başkanıdır ve Saadet Partisi’nin her ferdi genel başkanının kişiliğinden feyz almaktadır” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi’nin tüm kadroları ve teşkilatları ile seçime hazır olduğunu iafede eden SP İlçe Başkanı Yıldız, iktidarın vakti zamanında Devlet Bahçeli’nin aldığı erken seçim kararıyla gelmiş, şimdi ise yine Devlet Bahçeli’nin aldığı ‘Baskın Seçim’ kararıyla gideceğini iddia etti.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi