Farmolife

Gemlik Basketbol 8’li finallerde

22 Nisan 2018, 14:04 516 views

İstanbul’da seride 1-1 olan play-off 3 maçında Gemlik Basketbol, Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Spor’u 2 sayı ile yenerek 8’li finale kalma başarısı gösterdi.

Birinci periyoda hızlı başlayan ev sahibi takım, müsabakanın 6’ncı dakikasını 10-2 önde tamamladı. Gemlik Basketbol, son dakikalarda 8-0 seri yakalasa da periyodu 18-13 yenik kapattı. İkinci periyoda FMV Işık Spor 6-0 seri ile başlasa da Gemlik basketbol savunmada ve hücumda yaptığı hamlelerle periyodu 3 sayı fark ile kazandı. Ancak birinci devreyi 32-30 yenik kapattı .

Üçüncü periyodu Gemlik Basketbol, Cem Han, Gökhan Şenol ve Serdar Yavuz’un elinden bulduğu sayılarla 6 sayı farkla kazanarak son çeyreğe 48-52 önde girmeyi başardı.
Son çeyrekte başa baş geçen mücadele Gökhan Şenol’un sakatlanması ve Mert Yavi’nin 5 faul almasına rağmen müsabakanın son saniyelerine Gemlik Basketbol 2 sayı ile önde girdi. Serdar Yavuz’a yapılan faul sonrası faul atışı kullanan Gemlik Basketbol, farkı 3 çıkarttı. Utku Yücedağ’nın elinden bulduğu 2 sayı ile son 45 saniye FMV Işık Spor farkı 1 sayıya indirdi. Son 3 saniyede Berkay Kutlu’nun kazandığı faul atışında skoru 69-71’e getiren Gemlik Basketbol, son atışı sayıya çeviremeyince müsabakayı 2 sayı ile kazandı. Galibiyet sonrası taraftarına koşan Gemlik Basketbol bu sevinci taraftarı ile beraber yaşadı.

Gemlik Basketbol adına Serdar Yavuz 17 sayı, 3 ribaunt ve 4 asist; Cem Han 16 sayı, 2 ribaunt ve 2 asist; Gökhan Şenol 12 sayı, 4 ribaunt, 9 asist ile en skorer isimler oldular. FMV Işık Spor adına Utku Yücedağ 13 sayı, 10 ribaunt ve 3 asist ile oynadı.

Gemlik Basketbol, 8’li finallerde Manisa BŞB, Bornova Bld, Artvin Bld, Edirne Bld, Fethiye Bld, Final Spor ve Bolu Spor’un rakibi oldu.

Müsabaka sonrası açıklama yapan Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Berkay Bulut, “Bu başarıyı Gemlik hak ediyor. Sezon başında yönetimdeki arkadaşlarımla ve menajerimiz ile hedefimiz 8’li final olarak hedef koymuştuk. Bu hedefe FMV Işık ile oynadığımız müsabakayı 2 sayı ile kazanarak ve seri 2-1 getirerek ulaştık. Bu başarıda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz başta olmak üzere, kulübümüze maddi destek olan sponsorlarımıza ve Gemlik halkına teşekkür ederim. Ayrıca Gemlik için mücadele eden yöneticilerimizi, menajerimiz Yahya Gümüş, hocamız Fatih Elbaş, teknik ekip ve sporcularımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi