Farmolife

Gemlik’e yeni spor salonu

22 Nisan 2018, 11:07 467 views

Gemlik Belediyesi tarafından 11 Eylül İlkokulu’na yapılacak olan Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törene Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Köse, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Yaşar İslam’ın yanı sıra kurum ve daire müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Okul Müdürü Abdülillah Bilir, her okulda akademik başarının yanında sportif aktivitelerin de olması gerektiğini söyledi. İlçede spor ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Başkan Yılmaz’a teşekkür eden Bilir, Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nun Gemlik’e hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ise, “Naim Süleymanoğlu Spor Salonu için 2 ayrı binanın kamulaştırıldığını, bunun yanı sıra etrafında bulunan binaların da yeşil alan yapılarak okulun bahçesinin büyütüleceğini söyledi. Yılmaz, “Göreve geldiğimizde sadece bir okulumuzun kapalı spor salonu vardı. Şu anda 3 tane daha oldu. Bu sene 5 tane daha yapıyoruz. Bir kapalı spor salonunu da Üniversiteye kazandırmak sureti ile Gemlik’teki spor salonlarının sayısını 10’a çıkarıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın dualarıyla temele ilk harç döküldü.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi