Farmolife

23 Nisan coşkuyla kutlandı

25 Nisan 2018, 12:47 443 views

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri kapalı spor salonunda düzenlenen programlarla devam etti.

Etkinliklere Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Askeri Veteriner Okulu Komutanı Albay Ramazan Ekemen, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, Siyasi Parti Başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Spor salonundaki kutlamalara minik öğrencilerin şiirleri, şarkıları, gösterileri ve yöresel halk oyunları renk kattı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve sergilenen gösteriler katılımcılar tarafından beğeni topladı. Suni çim sahada devam eden şenlik etkinlikleri ile öğrenciler gün boyu eğlendi. Şölen havasına dönüşen etkinliklerde Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da öğrencilerin heyecanına ortak olarak çocuklarla birlikte oyun oynadı. Minikler Başkan Yılmaz’ın elinden pamuk şekeri yedi.

23 Nisan kutlamaları İskele Meydanı’nda yapılan halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi