Farmolife

CHP: Gemlik’te FETÖ dediğinizde akla Yılmaz gelir

25 Nisan 2018, 13:26 742 views

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın sosyal medyada paylaştığı görüntülere sert tepki gösterdi.

Görüntüleri 100 binlik bir şehri yönetenlere yakıştıramadığını söyleyerek konuşmaya başlayan Acar, “Sayın Yılmaz’ın paylaştığı görselleri çok yakışıksız ve çirkin buluyoruz. İlçemize yakışmayan bir Belediye Başkanı olduğunu bugün itibariyle ispatlamıştır. Aynı geçmişte yaptıkları gibi montaj ve çirkin resimlerle partimize ve demokrasi mücadelesine leke sürmeye çalışmaktadır. Bunu kınıyor ve bir an önce kendisine çeki düzen vermesini öneriyoruz” dedi

Küçük bir ilçede ikamet edildiğini hatırlatan Acar, “Bunun için herkes birbirinin ne yaptığını az çok biliyor. Sayın Yılmaz’ın bu karanlık yapıyla gerek avukatlık gerekse başkanlığı dönemindeki geçmişini az çok biliyoruz. Umurbey’deki arazi tahsis etme isteği halen akıllardan silinmiş değildir. O gün Refik Beyi uyardığımızda ise bize bu yapı için ‘bir sürü ülkede Türkçe dersi veriyorlar’ gibi bir söylemle korumuştu. Şimdi sözlerinin arkasında dursun. Kandırıldım gibi ucuz savunmalarla kendini bu işten kurtarmaya çalışmasın” diye konuştu.

Acar, Refik Yılmaz’ın iftira atarken ilk önce aynaya bakarak konuşmasını ve bu yapıyla geçmişte ne gibi bir münasebet yaşadığını sorgulaması gerektiğini söyledi.

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertaslan da sosyal medya hesabında, “Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Facebook hesabından Kılıçdaroğlu’nu Fetö’yle nikah masasına oturup, onun talimatıyla lahmacun siparişinden bile hızlı gereğini yapmakla suçlamış! Bak Refik Yılmaz, ‘Bu memlekette kim Fetöcü?’ sorusunu kime sorsan senin adını söyler. Fetö’yle iş birliği yapıp Belediye Başkanı olduğunu unutmuş olamazsın! Seni başkan yapan sürece dâhil olan savcısı, kaymakamı, valisi Fetöcü çıktı, hatırlatayım. Nikâh masası demişsin Fetö’yle. Senin partin benim bildiğim kadarıyla 11 yıl nikâhlıydı, bunu da hatırlatayım. Lahmacun sipariş etsek bu kadar kısa sürede olmaz demişsin. Ben de sana affedersin ‘çüş’ derim. Erken seçimi Devlet Bey söyledikten 24 saat sonra ilan eden sizsiniz. Kimin siparişine bu kadar hızlı cevap verdiniz? Kendine gel FETÖ’ye çakıyor gibi davranıp, baş fetöcü olduğunu gizleyemezsin! Neresinden bakarsak yemezler” paylaşımında bulundu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi