Farmolife

Gemlik Basketbol’un Final Grubu’ndaki rakipleri belli oldu

25 Nisan 2018, 14:36 459 views

Gemlik Basketbol’un Final Grubu’ndaki ilk rakibi Edirne Belediyesi Edirne Spor oldu. 28 Nisan 2018 Cumartesi saat 17:00’de Gemlik ekibi kendi evinde Final Grubu’ndaki ilk maçına çıkacak.

Türkiye Basketbol Ligi’ne yükselecek iki kulübü belirleyecek olan Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) Final Grubu’nun kura çekimi, 24 Nisan Salı günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. TBF TV’den canlı yayınlanan kura çekim törenine Türkiye Basketbol Ligi Koordinatörü Gökhan Tokatlı, Türkiye Basketbol 2. Ligi Koordinatörü Oktay Yılmaz, Gemlik Basketbol Kulübü Genel Menajeri Yahya Gümüş, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

2017-2018 sezonuna 25 takımla başlayan TB2L’de Final Grubu eşleşmeleri, kura çekimiyle birlikte belli oldu. Normal sezon etabı iki ayrı grupta oynanan ligde, her iki grupta sezonu ilk sekizde tamamlayan 16 takım, ilk olarak çapraz eşleşme usulüyle karşı karşıya geldi ve bu eşleşmelerden galip ayrılan sekiz takım, Final Grubu’na yükselerek TBL’ye çıkma şansı elde etti. Bu takımlar arasındaki eşleşmeleri belirleyen kura çekimi ile birlikte fikstür de kesinlik kazandı. Yedişer maçlık iki aşama ile 14 raund sürecek olan Final Grubu’nda ilk iki sırayı alan takım, 2018-2019 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL) oynama hakkı elde edecek.

Gemlik Basketbol Kulübü Genel Menajeri Yahya Gümüş, “25 takım arasından final grubuna kalarak ilçemiz adına güzel işlere imza attık. Final grubunda yapacağımız müsabakalarda iyi neticeler alarak ligi en üst seviyede bitireceğiz. Başkanımız Berkay Bulut ve yöneticilerimizin büyük emekleri sayesinde Gemlik Basketbol Kulübü’nün Türkiye genelinde sevilen ve söz sahibi bir kulüp olma yolundaki tüm engelleri aşacağına inanıyorum” dedi.

Kura çekimi sonucunda ortaya çıkan eşleşmeler şu şekilde:
Fethiye Belediye – Bolu Spor
Gemlik Basketbol – Edirne Belediyesi Edirnespor
Final Spor – Bornova Belediyesi
Manisa Büyükşehir Belediyesi – Artvin Belediye

Türkiye Basketbol 2. Ligi Final Grubu ilk maçları, 27-28 Nisan günlerinde oynanacak ve müsabakalar 16 Haziran günü tamamlanacak.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi