Farmolife

Meclis Üyesi Ömer Uslu Ak Parti’den istifa etti

25 Nisan 2018, 13:48 964 views

Ak Parti Gemlik Belediye Meclis Üyesi Ömer Uslu partisinden istifa etti. Uslu’nun belediye meclisinde bağımsız olarak Refik Yılmaz’a muhalif kanatta yer alacağı iddia edildi.

İstifasını Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Yaşar İslam’a sunan Meclis Üyesi Uslu, işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek partisinden istifa etti. Geçmiş dönemde encümen seçimlerinde grup sözcüsünün açıkladığı üç aday içinde olmadan aday olarak 21 oy gibi önemli bir oy alarak Encümen Üyesi olan Uslu, Gemport satışında da şerh koyarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Uslu, Belediye Başkanvekili olarak görev yaptığı iki ayrı sürede muhalefet tarafından usulsüz olduğu iddia edilen ve kamuoyunda çok tartışılan yapı kullanma ruhsatlarına attığı imzalar ile tanınıyordu. Özelikle CHP’li ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin yapı kullanma ruhsatlarına attığı imzalar nedeniyle tepki gösterdiği Ömer Uslu, Gemlik Gündem Gazetesi’ne işlerinin yoğunluğundan dolayı parti ve seçim çalışmalarına katılamayacağı için istifa ettiğini açıkladı.

Öte yandan Ömer Uslu’nun istifasının değerlendirilme aşamasında olduğunu belirten Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, parti içinde değerlendirmenin ardından istifanın kabulü veya reddi konusunda açıklama yapacaklarını kaydetti. Uslu’nun meclis üyeliğine bağımsız olarak devam edeceği, mecliste Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın icraatlerine karşı muhalif kanatta yer alacağı ifade edildi.

Gemlik Belediye Meclisi’nde son durumda Ak Partili 16, MHP’li 8, CHP’li 7 ve bir de bağımsız üye görev yapacak.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi