Farmolife

Saadet: Gemlik kazanımlarını kaybetti

25 Nisan 2018, 14:48 635 views

Saadet Partisi (SP) Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, kısa bir zaman önce yapılan seçimlerde güven tazeleyen Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ve yönetim kurulu üyelerine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Misafirlerine ev sahipliği yapan Özden Çakır, başkan ve arkadaşlarının yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çakır, “Ticaret Borsası yönetimi olarak, öncelikle Gemlikli zeytin üreticilerimizin ve tüccarlarımızın hak ettiği yerde olmasını istiyor ve bunu önemsiyoruz. Bu nedenle Gemlik’in halkı, esnaf odası, ticaret odası ve ticaret borsasının yanı sıra siyasi partilerinin de birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor. Bu gereklilik neticesinde, borsaların siyasi partilerle istişare yapması, görüş alışverişinde bulunmasını önemsiyoruz. Orhangazi’de bulunan Marzim ve Orzim gibi modern tesisleri borsa olarak ilçemizde kurmak istiyoruz. Bu nedenle, Gemlik Belediyesi’ni hangi parti alırsa alsın, başkan kim olursa olsun kendisinden isteyeceğimiz tek şey, bizlere hazine arazisi tahsis etmeleri olacaktır. Borsa olarak amacımız, Gemlik Zeytini’ni hak ettiği yere getirebilmektir” dedi.

Daha sonra söz alan SP İlçe Başkanı Yldız, zeytin şehri olmasına rağmen Gemlik’in hak ettiği yerde olmadığını ve hatta bazı kazanımları kaybettiğini söyledi. Yıldı, “Gemlik Belediyesi’nin borsaya gereken desteği vermemesini de doğru bulmuyorum. Esnaf ile üretici ile tüccar ile ilgili olan odalarda yaşanan siyasi çatışmaların yanı sıra kutuplaşmaların olduğunu da üzülerek görüyoruz. Saadet Partisi olarak kutuplaştırıcı değil kucaklayıcı bir siyaset yürütüyoruz ve bu doğrultuda işin ehline verilmesini önemsiyor ve destekliyoruz. Yanlış giden işlerin ve yanlış giden bu düzenin değişmesi için 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek seçimler büyük bir fırsat. Gemlik halkının da bu fırsatı iyi değerlendireceğini bolluk ve bereket içinde Saadet’li günleri tercih edeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Yıldız sözlerini şöyle tamamladı: “Gemlik, zeytin şehri olmasına rağmen bu gün gelinen noktada bazı kazanımlarını kaybetti. Şimdi ise kaybettiklerimizi tekrar kazanmamız gerekiyor. Gemlik Belediyesi’nin anahtarlarını aldığımız gün modern bir tesis için gerekeni yapacağımızın sözünü şimdiden veriyorum.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi