Farmolife

Borcu ödenmedi, caminin klimaları geri alındı

28 Nisan 2018, 02:05 680 views

Yapımı yeni tamamlanan Merkez Asım Kocabıyık Camii’nin klimaları, 60 bin lira olan borcunun ödenememesi nedeniyle satıcı firma tarafından götürüldü.

İnşaatı Borusan Holding tarafından tamamlanan ve 5 milyon lira harcanan Asım Kocabıyık Camii’nin eksiklikleri Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından tamamlanıyordu. Dernek geçtiğimiz yıl caminin ısıtılması ve serinletilmesi için Bursa Açar Klima firmasından 2 adet klima dolar karşılığı alındı ancak paraları ödenemedi. Montajı yapılmayan klimaların parası ödenmeyince, satıcı firma caminin alt katındaki klimaları vinçle kamyona yükleyerek götürdü. Firma yetkilileri, bir yıldır para beklediklerini ancak ödeme alamadıklarını, ücretin ödenmesi durumunda klimaların getirilerek yerlerine takılacağını kaydettiler.

Caminin bitirilmesinden sonra iç donanımındaki avizeleri MHP İlçe Başkanlığı tarafından “Çorbada bizim de tuzumuz olsun” diyerek takılmıştı. Avizeleri MHP’nin takmasına kızan Belediye Başkanı ile cami imamının arası açılmış, çıkan anlaşmazlık ve baskılar sonucu imam Gemlik’teki görevini bırakarak Bursa’ya gitmişti. Yeni caminin noksanlıklarının tamamlanması için değişik zamanlarda dernek tarafından cemaatten yardımlar toplanmasına karşın, toplanan paralar ihtiyaçlara yetmedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi