Farmolife

Giresunlular Derneği’nden İyi Parti’ye ziyaret

28 Nisan 2018, 23:10 763 views

Gemlik Giresunlular Dernek Başkanı Halil Ataş ve yönetimi, İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı ve yönetimini ziyaret etti.

Giresunlular ekibini İlçe Başkanı Bıyıklı ve teşkilat üyeleri karşıladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bıyıklı, “Hemşehri dernekleri önemli bir sivil toplum örgütü. Birçok nedenlerden dolayı batıya göç etmek zorunda kalan Anadolu insanı, ana kentlerde yaşasa bile içinde bir memleket özlemi kalmıştır. Hemşehri dernekleri bu bağlamda o özlemi bir nebze gidermektedir. Bu dernekler aynı kenttin insanlarının toplanma ve sohbet etme yeridir. Düğünlerde, bayramlarda, cenazelerde bu tip derneklerin önemi ön plana çıkmakta ve hemşehrilerinin yanında olmaktadır. Giresun insanı mert ve vatanseverdir. Bunun en iyi örneklerinden biri, milli mücadele kahramanı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koruma subayı Topal Osman Ağa’dır. Yapmış olduğu çalışmalar aşikardır” dedi.

Gemlik Giresunlular Dernek Başkanı Ataş ise, “Siyasi partiler demokrasinin önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda biz de bir sivil toplum örgütü olarak bütün partilere eşit mesafede çalışmalarımızı yapıyoruz. Kapımız herkese açık. Bizi tanıyan herkesi tanırız fakat bizi tanımayan kimseyi tanımayız. Gemlik’te bulunan birçok Giresun derneğinin bir üst kurulu ile ciddi çalışmalar yürütüyoruz ve mevcut yaşadığımız kent için güzel çalışmalara imza atacağız” diye konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi