Farmolife

Şifa Hatun Aile Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı

28 Nisan 2018, 23:39 540 views

Gemlik Belediyesi “5 Mahalleye 5 Sağlık Ocağı” hedefi kapsamında ilçede sürdürdüğü sağlık hizmetlerine yenilerini ekliyor. Balıkpazarı Mahallesi’nde yapılacak olan Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni düzenlenen programla gerçekleşti.

Törene Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli, Ahmet Avcı ve Kadir Erol’un yanı sıra GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Törende açılış konuşmasını Belediye Başkanı Yılmaz gerçekleştirdi. Geride kalan 4 ay içerisinde her hafta ya bir temel atma ya bir açılış gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Yılmaz, “Halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri bir bir hayata geçirmenin sevincini yaşıyoruz. Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi 6 mahalleye hizmet edecek. Bölgenin sağlık alanındaki ihtiyaçlarını da büyük ölçüde karşılayacak. Önümüzdeki hafta da Cumhuriyet Mahallesi İbn-i Sina Aile Sağlık Merkezi’nin açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da, Gemlik’te hayata geçirilen hizmetlerin son derece faydalı ve yararlı hizmetler olduğunu söyledi. Karakuş, inşaatın kazasız belasız bitmesini temenni ederek, belediye ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın okuduğu dua ile birlikte Şifa Hatun Aile Sağlığı Merkezi’ne ilk beton döküldü.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi