Farmolife

Yanlış teşhis ve ihmal can aldı

29 Nisan 2018, 00:46 825 views

Gemlik’te karın ağrısı rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvurduğu öğrenilen ancak yanlış teşhis nedeniyle zamanında müdahale edilemediği öne sürülen engelli genç hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, aile tarafından apandist rahatsızlığı şüphesi ile hastaneye götürülen Recep Kanyılmaz (19) burada görevli doktorlar tarafından tomografi filmi için gönderildi. Doktorun tomografi sonuçlarına göre belli bir rahatsızlık tespit edemediği gerekçesi ile aile tarafından eve getirilen engelli genç rahatsızlanınca tekrar hastaneye götürüldü.

Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Kanyılmaz, burada yapılan kontrollerde acil müdahale edilerek ameliyata alındı. Kanyılmaz’ın apandisitinin patlaması sonucunda vücudunun önemli miktarda zehirlendiği iddia edildi. Ameliyat sonrasında yine fenalaşan Kanyılmaz yoğun bakıma alındı. Kanyılmaz’a yapılan tedavilere rağmen sonuç alınamadı ve engeli genç hastanede hayatını kaybetti.

Aile savcılığa ifade verdi
Oğlunu kaybeden acılı baba Doğan Kanyılmaz, ihmal ve geç tedavi sonrası yaşanan olaydan dolayı konuyu yargıya taşıdı. İlgisizlikten de şikayetçi olan Kanyılmaz, ”Eğer zamanında müdahale edilse, bu kadar yayılmasa evladım yaşayacaktı. Bu acıyı bize yaşatanlardan hem dünyada, hem ahrette hesap soracağım. İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve devletimizi göreve çağırıyor, sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz. Başka gençlerimiz ölmesin” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi