Farmolife

GTSO’nun yeni yönetimle ilk toplantısı yapıldı

30 Nisan 2018, 01:39 987 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nda (GTSO) seçim sonrası ilk Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda bağımsız Gemlik Üniversitesi kurulması ve Organize Sanayi Bölgesi oluşturulması ile ilgili konularda lobi çalışmasının hızlandırılması ele alındı. Toplantının açılışını Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir yaptı. Ağdemir, “Yeni bir dönem ve ilk toplantımız. Gemliğimiz için, ilçemiz için, üyelerimiz için şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Birlikte güzel işler yapacağımıza inancım tamdır. Hepinize yeni görevinizde başarılar dilerim. Rabbim bizleri utandırmasın” dedi.

Başkanın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Başkan vekilleri ve sayman üye seçimleri yapıldı. Kapalı oylamayla yapılan seçim sonucunda Abdullah Kavlak ve Semih Aşkın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliklerine seçilirken, Şefik Yılmaz da Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği’ne seçildi.

Yapılan seçimin ardından gündem maddeleri görüşüldü. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Buluk, “Şu an gündemde olan üniversitelerin bölünmesi sürecinde Gemlik’e bir üniversite kazandırma noktasında lobi çalışmaları yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun için odamızın tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar ve diğer kanaat önderleri ile ortak çalışmalar yaparak Gemlik’e bir üniversite kazandırmak için çalışmalıyız” dedi.

Daha sonra konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Ağdemir de, Gemlik’e üniversite kazandırılması konusunda aynı fikirde olduğunu söyledi. Ağdemir, “Daha önceki en büyük sıkıntılardan biri hocaların ulaşım sıkıntısı idi. Artık bu sorun yapılan köprü ile ortadan kalkmış oldu. Bu noktada Gemlik’e bir üniversite kazandırmak için azimle çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Ayrıca Gemlik Küçük Sanayimizin de içler acısı durumunu biliyoruz. Son derece zor şartlarda üretim yapmaya çalışan, katma değer yaratan küçük sanayi esnafımıza da destek olacağız. Gemlik’e yakışır bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması noktasında bir danışman kuruluşla çalışarak, fizibilite çalışmalarına başlayıp bu noktada da lobi çalışmalarına hız vereceğiz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi