Farmolife

19. Ulusal Denizkızı Kongresi yapıldı

1 Mayıs 2018, 03:50 1.319 views

Denizci Öğrenciler Derneği (DÖDER) her yıl bir yenisini düzenlediği Berk Karadoğan 19. Ulusal Denizkızı Kongresi’ne 26 Nisan’da Jadore Deluxe & Spa Hotel’de tamamlandı.

Denizci Öğrenciler Derneği’nin bu yıl kaybettikleri arkadaşları Yönetim Kurulu Üyesi Berk Karadoğan’ın adını verdikleri kongreye Türkiye Cumhuriyeti 22. Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Emekli Oramiral Metin Ataç, Emekli Koramiral Işık Biren, Deniz Ve İçsular Düzenleme Eğitim Ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Cem Erdem, Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Çetin, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Hüseyin Yılmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Ve Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Ahmet Ergin, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Oğuz Salim Söğüt, Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli, Müze Komutanı Kurmay Kıdemli Albay, Küratör, Deniz Tarihçisi Ali Rıza İşipek katıldı. Kongreye Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği adına Gemlik Denizcilik Topluluğu üyeleri Erhan Erdem, Selim Miraç Dallin ve Kadriye Şeyda Emel iştirak ettiler.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Elitaş’ın konuşmasıyla açılan kongre, akabinde Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Var’ın konuşması ile devam etti. Fuat Var, derneğin sektöre ışık tuttuğunu ve bu ışığın daha da aydınlanacağına, büyüyeceğine inandığını belirterek gerçekleştirilecek olan kongrenin Türk denizciliğine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, sivil toplum kuruluşlarının ülkenin vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi. Kongrenin bir başarı öyküsü olduğunu söyledi. Gemi Mühendisleri Odası başkanı Bülent Anıaçık ise kongrenin, denizcilik eğitimine ve sektörüne büyük faydalar sağladığını belirtti. Katılımlarının sürekli olacağına dair odaları adına söz verdi.

Programa Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka katılım gösteremediği için üzüldüğünü belirterek “Önceden planlanmış bir programım sebebiyle katılamadığım 19. Ulusal Denizkızı Kongresi’nin başarılı bir şekilde geçmesini diliyor ve tüm katılımcılara en içten selamlarımı sunuyorum” mesajını iletti.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi