Farmolife

MYO ve GDT Ereğli’de çalıştaya katıldı

1 Mayıs 2018, 03:15 877 views

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Ereğli Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları VII. Öğrenci Çalıştayı ve Meslek Yüksekokulları XVII. Denizcilik Programları Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi.

Gemlik Asım Kocabıyık MYO öğrenci ve Gemlik Denizcilik Topluluğu (GDT) üyelerinin katıldığı çalıştayın iki oturumda gerçekleştirilen atölye çalışmalarında, Deniz Ulaştırma İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri, Yat Ve Marina, Mezuniyet Sonrası İstihdam Problemleri ve DGS İmkanları, Sektör Üniversite İşbirliği Ve Protokoller, Erasmus, Farabi ve Mevlana Değişim programları, Staj, Denizcilik Sektöründe Mesleki Yabancı Dil, Denizcilik Sektöründe Teknoloji Kullanımı, Denizcilik Eğitiminde Alternatif Öğretim Yöntemleri başlıkları etrafında kapsamlı bilgiler üzerinde duruldu.

Alanında uzman temsilcilerin önemli bilgiler aktardığı atölye çalışmalarının ardından çalıştaya katılanlara Karadeniz Ereğli kültürel gezisi düzenlendi.

Gezi kapsamında Gazi Alemdar Gemisi Müzesi, Karadeniz Ereğli sahil yürüyüşü, Ereğli Müzesi, Cehennemağzı Mağaraları, Askeri Müze ve Donanma, Askeri Denizaltı ziyaret edilerek gruba ikramlarda bulunuldu. Akşam saatlerinde düzenlenen gala yemeğine ise çalıştaya katkıda bulunan iş adamları, Ereğli Meslek Yüksekokulu idareci ve akademisyenleri, katılımcı misafirler ve öğrenciler katıldı. Gala yemeğinin ardından verilen Bülent Ecevit Üniversitesi Müzik Kulübü’nün verdiği konser ile eğlenceli saatler geçirildi.

Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğr. Gör. Yusuf Sarıkaya ile öğrenciler Mohammed Abdi Yusuf, Barış Ölge, İlkay Kaya, Selin Var, Nilay Gül ve Hatice Demirci okulu temsilen katıldılar.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi