Farmolife

Zabıta ekiplerinin denetimleri

1 Mayıs 2018, 02:46 932 views

Şehirdeki oluşabilecek çevre kirliliğini önlemek amacıyla 7/24 görevde olan Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri, rutin kontrollerinin yanı sıra denetimler de gerçekleştiriyor.

Zabıta ekipleri tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan denetimlerde bir inşaat firması mikserinin yola beton döktüğü tespit edildi. İlgili inşaat firmasına yolu temizlemesiyle ilgili gerekli uyarıları yapan yetkililer, uyarılara aldırış etmeyen inşaat firmasına Kabahatler Kanunu’na istinaden cezai işlem uyguladı. Hafriyat ve hazır beton taşımacılığı yapan kamyonların dikkat etmesi gereken bazı hususlar olduğuna dikkat çeken Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürü Yaşar Demirdirek, “Kamyonların yapacağı taşıma sırasında oluşabilecek çevresel kirliliği önlemek amacıyla üzerlerinin uygun malzeme ile kapatılması ve dolum seviyesinin güzergâh şartlarına göre sağlanması oldukça önemli. Şoförlerin araçlarını kullanırken daha dikkatli olması da oluşabilecek çevre kirliliğinin önüne geçmek için büyük önem arz
ediyor. Belediye Başkanımız Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’ın çevreyi kirletenlere karşı kesinlikle taviz verilmemesi konusundaki talimatıyla denetimlerimiz sürdürüyoruz” dedi.

Çevreye zarar verilmemesi konusundaki tüm uyarılara rağmen çevreyi kirleten inşaat firmalarına Kabahatler Kanunu’na göre 11 bin TL’ye kadar ceza kesilebileceğini belirten Demirdirek, inşaat firmalarını bu konularda daha duyarlı olmaları konusunda uyardı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi