Farmolife

Gencay Yılmaz milletvekili aday adayı

2 Mayıs 2018, 13:35 1.457 views

Ak Parti’de  son gün eski Gençlik Kolları Başkanı ve Yeni Gemlik Gazetesi Editörü Gencay Yılmaz aday adaylığını açıkladı. Yılmaz müracaat formunu İl Başkanlığı’na sundu.

Ak Parti  il başkanı Ayhan Salman ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gökay Bilir’e aday adaylığı müracaatını içeren belgeleri teslim etti.  Gemlik’te Ak Parti’nin kuruluşundan itibaren çeşitli kademelerde başarı ile görev yapan Yılmaz, 6 yılı aşkın süre Ak Parti’de Gemlik Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulunan ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İlçe Başkanlığı görevlerini başarı ile yapmıştı. Döneminde partisinin ziyaret ve etkinliklerini basınla da paylaşarak ilk eposta haber servisini başlatan Yılmaz, eğitime destek amacıyla öğrencilere ücretsiz kitap verildiğinde başkanlığındaki Gençlik Kolları ile Ak Parti Gençliği Eğitime Destek programı düzenlemiş, yüzlerce öğrenciye ücretsiz kırtasiye yardımında bulunmuştu. Her yıl geleneksel olarak yapılan etkinlik, diğer ilçelerde ve illerde yapılarak ses getirmişti. Ekonomist, eğitmen ve gazetecilik de yapmış olan Gencay Yılmaz, “Bu davaya su taşımaya, taş taşımaya, elimi değil, kolumu, gövdemi taşın altına koymaya hazırım demek için adayım. Hedef 2023, hedef 2071 diyerek gece gündüz çalışan, Türk halkına makro hedefler gösteren Cumhurbaşkanımızın yanında olmak,  bu davaya su taşımaya, taş taşımaya, elimi değil, kolumu, gövdemi taşın altına koymaya hazırım demek için adayım” dedi.

2002 yılından beri Ak Parti bünyesinde aktif olarak Gemlik Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe Başkan Yardımcılıkları görevlerinde  büyük bir özveri, azim ve heyecanla çalıştığını hatırlatan Yılmaz, “Doğup büyüdüğüm Bursa’ma, ülkeme ve yaşadığım topluma hizmet etmeyi, milli-manevi değerlerine sahip çıkan bir birey olmayı kendime şiar edinerek  24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu yaptım” diye konuştu.

Hiçbir zaman verilen görevlere kendisinin talip olmadığını, üstlendiği görevleri ise her zaman en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olduğunu kaydeden Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinin diğer seçimlerden önemli olduğuna dikkat çekti. Ak Parti için her seçimin yeni bir geçit olduğunu vurgulayan Yılmaz,  “24 Haziran seçimleri çok kritik. Her defasında bu hizmet kervanının önünü kesmek için çalıştılar. Biz de bu tuzakları bozararak daha güçlü çıktık. 24 Haziran seçimi de AK Parti için yeni bir geçit. Kumpas üstüne kumpas yapılıyor. Hiç tahmin etmediğimiz insanların aynı safta birleştiklerini gördük. Ak Parti’nin önüne taş koymanın peşindeler. Bursamız,  ülkemiz için hayırlı bir seçim olmasını diliyorum. Seçilenler ülkemizi temsil edecek. Ve seçilen kim olursa Bursa’da bayrağı ileri götürmesine vesile olur. Şimdi çıta yüksek, zorluklar daha çok. Buradan çıkacak sonuçta da milletimizi Ankara’da temsil edeceğiz . İnşallah Bursamızın her karışına taş üstüne taş koyacak bir ekip oluruz” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi