23° Açık

Boşanma aşamasındaki eşinden şiddet gördü!

| Haber Girişi: 12 Haziran 2024 16:15 | Son Güncelleme: 12 Haziran 2024 16:15 A A

Güvenlik görevlisi Sinan Akay ile 10 yıl önce evlenen Leyla Akay, bir kurumda çalışıyordu. Ancak evlilikleri, geçmişte yaşanan şiddet olaylarıyla gölgelenmişti. 2019’da boşanma davası açtı, ancak aile büyüklerinin araya girmesiyle bir süre daha evliliklerine devam ettiler. Ne yazık ki, kötü günler tekrar geldi ve geçen yıl Leyla Akay, eşinin kendisini aldattığını öğrenince artık dayanamadı ve adliyeye gidip boşanma dilekçesini verdi. Tartışma sırasında Sinan Akay, Leyla’nın cep telefonundaki ses kayıtlarını silmediği için ona şiddet uyguladı. Üstelik bu vahim olay, çocukların gözü önünde gerçekleşti. Sinan Akay, şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Arkam sağlam bana ne polis ne savcı bir şey yapamaz

Leyla Akay, eşi Sinan Akay’ın şiddetinden defalarca şikayetçi olduğunu, ancak her seferinde serbest bırakıldığını dile getirdi. Ölümünden değil, çocuklarının öksüz kalmasından korktuğunu söyleyen Leyla Akay, kendisi ve çocukları için Sinan Akay’dan kurtulmak istediğini belirtti. Şiddetin kanıtlarını mahkemeye sunduğunu ifade eden Akay, aldattığını öğrendiği gün eşinin kendisini darbettiğini ve bıçakladığını anlattı. Olayın ardından çocuklarıyla birlikte annesinin evine yerleştiğini söyledi. Geçtiğimiz hafta Sinan Akay’ın kendisiyle buluşup anlaşmalı bir şekilde boşanmayı konuşmak istediğini belirten Leyla Akay, adliye binasının yakınında buluştuklarını ve eşinin kendisine hakaretler etmeye başladığını dile getirdi. Arabayı durdurmasını istemesine rağmen saldırının devam ettiğini ve hayatını kurtarmak için arabadan atılmaya çalışırken saçından tutulduğunu aktardı. Yardıma gelen bir sürücünün müdahalesiyle kurtulduğunu söyleyen Akay, eşinin sürekli tehditler savurduğunu ve kendisine yapılan şiddetin kanıtları olmasına rağmen korku içinde yaşadığını ifade etti.

Cezaevine girmesi için benim ölmem mi lazım?

polis tarafından gözaltına alınıp Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını anlattı. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nin, savcılık makamının itirazı üzerine Sinan Akay hakkında yurt dışı yasağı ve adli kontrol tedbirine karar verdiğini belirtti. Ancak ev hapsi uygulandığı halde elektronik kelepçe olmadığı için eşinin dışarıda gezdiğini ifade etti. Iğdır’ın küçük bir yer olması nedeniyle eşini görenler olduğunu dile getirdi. Adalet istediğini vurgulayan Leyla Akay, eşinin güvenlik görevlisi olduğunu ve taciz dosyasında adının geçtiğini söyledi. Eşinin arkadaşının hapis cezası aldığını ancak eşinin “Adamlarım halletti” diyerek serbest dolaştığını aktardı. Üstelik alkolden 3 kez ehliyetine el konulan Sinan Akay’ın, ehliyeti olmamasına rağmen kendi aracıyla emniyete geldiğini belirtti. Ancak polislere durumu bildirmesine rağmen işlem yapılmadığını ifade etti. Alkolik bir adama çocuklarını teslim etmek istemediğini dile getiren Leyla Akay, çocuklarının velayetinin kendisinde olmasına rağmen eşinin kaç kere çocuklarını kaçırmak istediğini söyledi. Eşinin kendisini aldattığını yakaladığında ise ses kayıtlarını izlerken dövdüğünü ve bıçakladığını ancak yine hapis yatmadığını aktardı. Son olarak, eşinin cezaevine girmesi için kendisinin ölmesinin mi gerektiğini sordu.

Sinan Akay’ın olaydan sonra Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesinde;

“Olay günü beni çağırdı, ‘Gel beni al hastayım’ falan dedi. Kendisini doktora götürmeyi teklif ettim, ancak kabul etmedi. Benimle barışmak istediğini söyledi. Ben de kabul etmedim ve “Seni istemiyorum artık” dedim. Kendisine kesinlikle fiziksel şiddet uygulamadım. Yüzündeki, gözündeki yara izleri, kendisini tokatlaması sonucu olmuştur. Benim yanımda kendisini tokatlamaya başlayınca ben engel oldum, sonrasında ne olduğunu bilmiyorum. Araç seyir halindeyken Karakoyunlu tarafında ışıklarda arabadan atlamak istedi, kendisini tuttum. Bu olaylar yaşandıktan sonra Leyla, Melekli yolunun üzerindeki ışıklarda arabadan bana küfrederek indi. Barışma isteğini benim kabul etmemem sebebiyle arabadan küfrederek indi. Sonrasında başka bir aracın bize korna çaldığını duymadım. Leyla’nın ondan yardım isteyip istemediğini bilmiyorum. Leyla arabadan kendi isteğiyle ayrıldı” dediği öğrenildi.Leyla Akay ile ilgili sosyal medyadaki paylaşımların ardından yeniden gözaltına alınan Sinan Akay, tutuklanıp cezaevine gönderildi

Gündem - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
MKS - Marmara Kimya Sanayi Borusan Liberal