26° Açık

GTSO’nun Öğrencilerle Güleryüz Ziyareti

| Haber Girişi: 25 Aralık 2023 16:47 | Son Güncelleme: 26 Aralık 2023 01:01 A A

GTSO Heyeti ve Üniversite Öğrencileri Güleryüz Otobüs Fabrikasında İncelemelerde Bulundular

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümü’nde Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi üzerine eğitim gören öğrenciler Güleryüz Otobüs Fabrikası’nı ziyaret ettiler.

GTSO Başkanı Hasan Hamaloğlu, Meclis Başkanı Mehmet Anar ile oda yönetici Fatih Ayvaz, Fatih Becerikli, Hakan Işıkcı ve Nihat Balkan, Genel Sekreter Emre Gemicioğlu ile üniversite öğrencilerinin katıldığı teknik gezide fabrikanın Arge Direktörü Öner Şimşir ile bir araya geldiler. Teknik bilgilerin ardından ülkemizin ilk elektrikli otobüsünde inceleme yapıldı. Teknik özelliklerin yanı sıra donanım ve tasarım ile de yakında ilgilenen öğrenciler, elektrikli otobüsün elektronik devreleri ve montajı konusunda da alanında yetkili ve bilgili ekipten bilgi aldılar.

GTSO Başkanı Hasan Hamaloğlu, “Yönetim olarak sadece odamıza insanlar gelsin şeklindeki yönetim anlayışının dışına çıkarak, biz üyelerimizin, işletmelerimizin, üretici ve sanayicimizin yanına gitmek, onların yanında olmak için çaba sarf ediyoruz. Bu gün de bölgemiz ve ülkemiz için değerli iş yapan, üretimini % 70’in üzerinde bir oranla ihracat yapan Güleryüz Otobüs Fabrikasındayız. Burada hem fabrika yönetimi hem de Gemlik’te okuyan Anadolumuzun çeşitli illerinden ilçemize gelmiş, eğitim gören ve aldığı eğitimi de bu alanda uygulama şansı bulan, onlara iş imkanı oluşturacak olan fabrikada beraber inceleme ve teknik gezi imkanı bulduk” dedi.

Hamaloğlu ve oda yöneticileri Fabrika Yöneticisi Hasan Keskin ile de bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Gemlik - 16:47 A A
BENZER HABERLER
MKS - Marmara Kimya Sanayi Borusan Liberal