26° Açık

Bursa Gazze için tek yürek oldu!

| Haber Girişi: 17 Kasım 2023 15:55 | Son Güncelleme: 17 Kasım 2023 15:55 A A

GAZZELİ ŞEHİTLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
İşgalci İsrail’in Gazze’deki 42 gündür sürdürdüğü soykırıma karşı güçlü bir ses de Bursa’dan yükseldi. Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 110’dan fazla dernek ve vakıf temsilcisinin katılımları ile Gazze’de yaşanan soykırımda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Bursa’nın simgesi Ulucami’de Cuma namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu’na bağlı vakıf ve derneklerin yanı sıra, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, iş dünyasından temsilciler ve vatandaşlar katıldı.
Hep birlikte yapılan dualar ve kılınan cenaze namazı ile 42 gündür İsrail zulmü altında olan Gazzeli Müslümanlar’ın yanında olduklarını göstermeye çalıştıklarını belirten Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu İcra Heyeti Başkanı Murat Eryağan, “Yaklaşık 110 vakıf ve derneğimizle birlikte, 42 gündür zulüm altında inleyen Filistinli kardeşlerimize bir nebze destek verebilmek adına Bursamız’ın simgesi Ulucami’mizde bir araya gelerek, dualar ettik ve oradaki şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldık. Oradaki kardeşlerimiz için gönüllerimizin bir olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermeye çalıştık.
İsrail tüm dünya kamuoyu önünde yenilmiştir, ne kadar güçsüz olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Biz inanıyoruz ki Gazzeli kardeşlerimiz zafere ulaşacak ve bu zulümden kurtulacaktır” dedi.

Gündem - 15:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
MKS - Marmara Kimya Sanayi Borusan Liberal