Parçalı az bulutlu

ZAFER IŞIK: GEMLİK’İ KİMSEYİ ÖTELEMEDEN VE ÖNCELEMEDEN YÖNETECEĞİZ

| Haber Girişi: 25 Kasım 2023 17:43 | Son Güncelleme: 27 Kasım 2023 03:27 A A

Ak Parti Gemlik Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Işık yerel basın ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Burfaş Atatepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği kahvaltıda buluştu.

Kahvaltı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işık, Gemlik’in ortak akıl ile yönetilmesi gerektiğini söyledi. Hiç kimsenin ötelenmemesi ve hiç kimsenin öncelenmemesi gerektiğinin altını çizen Işık, her hizmetin toplumsal mutabakat ile hayata geçirileceğini belirtti. Işık, “Bir hizmet yapıldığında herkesin o hizmetten mutlu olması çok önemli” dedi.

“GEMLİK’İN GİRİŞİNDE, MEHMET TURGUT’UN PROJESİNİ GELİŞTİRDİK”

Gemlik’in girişi ile ilgili bir soruya Işık, “Gemlik’in girişi ile alakalı eski belediye başkanlarımızdan Mehmet Turgut’un başlattığı çalışmayı güncelledik, Karayollarımız ile üzerinde çalıştık. Bu konu ile alakalı startı vekillik dönemimizde verdik, yerel idareden herhangi bir talep gelmedi. Konu yatırım programında, önümüzdeki dönem başlatacağız. Gemlik’e yakışır bir giriş olacak” şeklinde yanıt verdi.

“İTTİFAKIN ADAYI MHP’DEN OLURSA SONUNA KADAR YANINDAYIZ”

Adaylık konusundan Cumhur İttifakı ortaklarından MHP’nin de istekli olduğu konusundaki eleştiriyi karşılık Işık, “MHP kadim bir parti. MHP Gemlik İlçe Teşkilatı’nın da, Gemlik Belediyesi’ni istemesi kadar doğal bir konu yok. Büyüklerimiz, Gemlik’te MHP ile seçime girme kararı alırsa, bizler de Gemlik’te Cumhur İttifakı’nın seçimi kazanması için sonuna kadar mücadele ederiz” dedi.

Gemlik Kent Konseyi’nin işlevsel hale getirilmesinin önemine değinen Işık, bu konseyin gerçekten kentin tüm dinamiklerini bir araya getirmesi ve belediye ile buluşturması gerektiğini ifade etti.

“SERTASLAN GÖZ DOLDURUR BİR PROJE YAPMAMIŞTIR”

Bir soru üzerine mevcut belediye yönetimini değerlendiren Zafer Işık, “Her bir belediye başkanı bir şey yapmıştır geçmişten bugüne. Hiç kimseye bir şey yapmadı diyemeyiz. Geçmiş dönemde sosyal belediyecilik anlamında ya da rutin belediye çalışmaları mutlaka yapılmıştır. Çünkü belediyedeki kamu personellerini bıraktığınızda, ilgili daire müdürlükleri zaten bir çok işi yapmaktadır ve yapacaktır da. Sayın Mehmet Uğur Sertaslan da bir şey yapmıştır ama Gemlik’in nüfusuna baktığımızda, Gemlik’in dinamiklerine baktığımızda, Gemlik’in sanayisine baktığımızda, Gemlik’in kaynaklarına baktığımızda Gemlik’i bir noktadan bir noktaya taşıyacak hiç bir bir proje yapılmamıştır. Sayın Sertaslan’ın vaat ettiği projeler ortadadır. Bunların hiç biri yapılmamıştır.” diye konuştu.

Gemlik’in bir sahil, bir liman, bir zeytin ve bir Batı şehri olduğunu hatırlatan Işık, “Diğer zenginlikleri de göz ardı etmeden Gemlik’i kendi kodlarını düşünerek yönetmek lazım.” şeklinde konuştu.

Gemlik - 17:43 A A
BENZER HABERLER
Marmara Kimya